Lyxigt värre!

bokpaketMin hemliga bokvän har verkligen gjort sin research! I paketet som kom idag låg två böcker som jag verkligen vill läsa; En ska bort av Pia Hintze (jag vet att jag skrev att jag inte gillar Baby blues, men som sagt vill jag ändå följa Sarah, Karl och Nils!) och Agatha Christies klassiker Tio små negerpojkar. Perfekt sommarläsning!

Och så godiset!! Det finns tre saker jag älskar, och det är lakrits, choklad och ingefära. Mitt i prick alltså! Och som grädde på moset har jag fått både en finfin ljuslykta, värmeljus i favoritfärgen och ett fint grönt garn att virka något roligt av!

Lyx!

Tack så hemskt mycket hemliga bokvän – men hur ska jag lyckas lista ut vem du är? (Själv har jag nog gjort lite fel, för jag avslöjade mig för min lyx-kompis när paketet kommit fram…)

2 kommentarer till Lyxigt värre!

  1. Hej, vilken bok var det nu vi skulle läsa till den 4:e augusti? =)

  2. Jag hade ingen koll på när man skulle avslöja sig heller. Men tänkte att liljekonvaljen längst ner på kortet skulle vara en bra ledtråd (den verkade bra när jag gjorde den i alla fall). Hur som hellst, kul att du är nöjd och ha en riktigt trevlig boksommar.

Lämna en kommentar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Logga ut / Ändra )

Twitter-bild

You are commenting using your Twitter account. Logga ut / Ändra )

Facebook-foto

You are commenting using your Facebook account. Logga ut / Ändra )

Ansluter till %s