Jobbar du på förlag och har en bok som du tror att jag skulle vara intresserad av? Mejla fullbokhylla[at]yahoo.se så skickar jag min adress! Obs, jag har flyttat, så om du skickat böcker tidigare är det ny adress som gäller!
Jag kan inte garantera att jag hinner läsa boken till utsatt recensionsdatum, men jag respekterar så klart datumet och publicerar aldrig en text innan det!
Jag skriver om det jag läser, i den ordning jag läser det. Det är böcker lånade på bibliotek, köpta böcker och böcker som jag bett förlag att skicka som recensionsexemplar.
Jag skiljer inte på hur boken kommit i mina händer, utan skriver om dess innehåll.
Uppdatering 4/4 2011: Om jag fått en bok som recensionsexemplar framgår det i slutet av inlägget!
Åh, ser att du skaffade ”proggiga barnböcker” den stod jag o bläddrade i men köpte aldrig. Ser fram emot rapport vad du tyckte
ingen dålig hög….
Hej hej, imorgon dyker jag upp på mässan. Syns vi där måntro?
Jag ska på bokbloggarcafét, ska du?
Ojojoj, ja det var lite mer än jag kom hem med. Fast Olika-böckerna om Tessla och Dojo fick jag också med mig. De gick hem! Och Dojo kan till och med en nästan-två-åring uttala bra, märkte jag snabbt.
Tessla tycker jag verkar fantastisk. Dojo föll inte riktigt mina vuxenögon i smaken, men jag har ännu inte visat dem för den som faktiskt ska ha åsikter. Ska bli spännande att se vad han tycker. Rapport kommer på Lilla bokhyllan!
Pingback: Eftermässenkät | En full bokhylla är en rikedom