Jag köpte INTE EN ENDA bok till mig själv på mässan. Förstår ni hur många bokköp jag har innestående nu? Va, va, va?
Jag gillar olika!
Recensioner
Jobbar du på förlag och har en bok som du tror att jag skulle vara intresserad av? Mejla fullbokhylla[at]yahoo.se så skickar jag min adress! Obs, jag har flyttat, så om du skickat böcker tidigare är det ny adress som gäller!
Jag kan inte garantera att jag hinner läsa boken till utsatt recensionsdatum, men jag respekterar så klart datumet och publicerar aldrig en text innan det!
Jag skriver om det jag läser, i den ordning jag läser det. Det är böcker lånade på bibliotek, köpta böcker och böcker som jag bett förlag att skicka som recensionsexemplar.
Jag skiljer inte på hur boken kommit i mina händer, utan skriver om dess innehåll.
Uppdatering 4/4 2011: Om jag fått en bok som recensionsexemplar framgår det i slutet av inlägget!Jag skriver om:
30 days of books A-Ö allmänt barn barnböcker barndomsfavoriter beställning bibliotek bloggar bloggen bloggträff bokbloggar Bokbloggsjerka bokbyte Bokcirkel Bokcirkelböcker bokmässan Bokmässan 2010 bokrea bokus böcker deckare enkät graviditet Hemlig bokvän jul julkalender Karin Alfredsson kulturfyra lista listor Lite kul läsning McCall Smith nobelpriset om bloggar om bloggen pocket & prassel 2.0 pocketkedja recension recensionsexemplar svenskt tips tävling tävlingarTwitter-uppdateringar
- @andrejoensson Jättesnällt. Jonas är på väg in, och Fredrik kom precis. Hojtar om jag behöver hjälp! 1 day ago
- @andrejoensson @malinnavelso Tack! Man kan undra hur jag hinner twittra mitt i allt detta. Svar: Varje klick i Saxo tar en minut... 1 day ago
- Tänker så många svärord att jag skulle behöva betydligt mer än 140 tecken. Säger bara: publiceringsverktygshelvete! Ping @MalinNavelso 1 day ago
- Hur fånig jag än tycker hysterin kring #Kungabebis är vore det nog vansinnigt roligt att jobba på kvällstidning idag! #kUNGE 2 days ago
- @asaavdic Jag med. Hängd och stenad, för jag säger "dagisfröken" också... 3 days ago




Skojar du? Ska jag gratulera eller beklaga?
Beklaga. Borde ha handlat på torsdagen pga minst stress och gladast dotter, men då jobbade jag (och tänkte “man kan ju inte shoppa loss första dagen”)… Orutinerat!
man ska alltid köpa så fort man ser….
WOW! Vilken jättebeställning du kan göra nu! Fast förstår iofs att det är lite jobbigt att shoppa samtidigt som man jobabr och har ett barn att bära på. Blir ju lätt lite tungt.=)
Förresten så himla rolitg att läsa om din mässa, både i artikelform och här på bloggen.=) Tänk att det är ett helt år till nästa nu.
Tack! Ja visst är det galet!
Men herregud!
Inte en enda?!
Oj, det hade jag aldrig klarat, nu blev jag verklgien imponerad!